בשנת 2012 הקים יוחאי לשם את “מרכז הקשב והריכוז” במטרה לתת מענה מקיף ומקצועי להורים לילדים עם קושי בקשב וריכוז. שיטת “המפה” שאותה פיתח הוכיחה את עצמה עד כה עם מאות ילדים ועזרה להם להתמודד עם הקושי בדרך טבעית ואיכותית. השיטה דוגלת בעבודה מעמיקה בשלושה מרחבים: המרחב הביולוגי, המרחב המשפחתי והמרחב הבית ספרי.

השיטה עובדת בשני צירים מרכזיים: מהפנים אל החוץ באמצעות הפורמולה, ומהחוץ אל הפנים באמצעות הנחיית הורים ושינוי התבניות בבית.

התהליך משול לסולם – ראשית יש לעלות לשלב הראשון, שזה השימוש בתוסף התזונה.

ב-75% מהמקרים רואים שינוי משמעותי רק בשימוש בתוסף התזונה בלבד, כך עולה מסקר מקיף שערכנו במועדון הלקוחות שלנו וכלל עשרות אימהות.

שנית מטפסים לשלב הבא בסולם: ההורים הם המפתח להצלחה ולשינוי. אנו במרכז אומרים וקוראים להורים: בואו להיות המאמנים להצלחה של הילדים שלכם! חלק מהשירות של המרכז כולל ליווי והנחיית הורים. בהתאם לצורך של כל מקרה.

  • להפסיק להשתמש בכדורים פסיכאטריים עם תופעות לוואי – יש תחליף טבעי והוא מטפל בבעיה ב75% מהמקרים!
  • להפסיק ללכת ולשלם מאות שקלים כל שבוע אצל מטפל כזה או אחר – לקבל טיפול שורש אמיתי שיוצר שינוי בבית!
  • לקבל ליווי קבוצתי במועדון הלקוחות עם עוד מאות אמהות!
  • שיעורי זום קבועים לחברי מועדון | טיולים והפעלות של מרכז הקשב ולמשפחות ועוד..

 

המענה של המרכז הוא מענה הוליסטי ומלא. בדגש על פתרון טבעי!
במידה והבית שלכם לא מתנהל כמו שהייתם רוצים הצטרפו אלינו!

הקושי בקשב וריכוז נובע ממתח האגור בילד ועולה על מערכת העצבים (זו דרך טבעית של הגוף להיפרד מהמתח) וניראה כמו: היפריות | אימפולסיביות | חוסר שקט | חוסר פניות ללמידה ויכול להגיע עד כדי ‘טיקים’.

את זה אנחנו ההורים צריכים לשנות!

תוסף המזון עושה עבודה מבפנים ואנחנו ההורים מבחוץ!

את המשפט המשפיל ההוא שהטיחה בו המורה בפני כל התלמידים, יוחאי לשם לא ישכח לעולם. “אתה אף פעם לא תהיה כמו אחותך”, היא אמרה לו לאחר עוד תשובה שגויה ששיגר בחיפזון לחלל הכיתה. לשם ידע כבר אז שהוא עונה מהר מדי, אבל לא הבין מדוע המורה צריכה להגיב כך. “הרבה פעמים התשובות שלי היו לא נכונות, כי לא הבנתי את השאלה. ולמה? כי לא התרכזתי כמו שצריך”, הוא מסביר. “אבל כשמורה אומרת לך משפטים מהסוג הזה מול כולם, הביטחון העצמי שלך נרמס. אם לא הייתי הולך לחוגים, לתנועת נוער, מקומות שבהם חוויתי הצלחה – אני לא יודע איפה הייתי היום”.
כמה עשורים אחרי אותה השפלה כיתתית, לשם נמצא מהצד השני של המתרס. הילד שסבל מדיסלקציה ומהפרעות קשב וריכוז (“אז קראו לזה קוצים בישבן”), עוסק היום בטיפול בילדים כאלה, בעזרת שיטה בשם “המפה” שפיתח בעצמו. התפיסה העקרונית של השיטה, מסביר לשם, אומרת שההורה הוא המטפל העיקרי בילד. במקום ההורות המוכרת, החינוכית, צריך הילד לקבל הורות בעלת גוונים מנטוריים יותר.

“חיפשתי הרבה זמן דברים טבעיים וכמעט התייאשתי, עד שחבר הפגיש אותי עם קובי נחושתן – הומיאופת ומומחה לצמחי מרפא, בעל ניסיון של שלושים שנה בארץ ובחו”ל. ביקשתי ממנו משהו שמתאים להפרעות קשב, והוא נתן לי את תוספי התזונה איתם אנו משתמשים כיום במרכז. בדקתי אותם על עצמי, ואחר כך על הלקוחות. למדתי את המינונים השונים בהתאמה לגיל ואת השימוש המיטבי בהם. אחרי שנה וחצי של ניסיונות ראיתי כי טוב, והבנתי שזו החתיכה שהייתה חסרה לי לפאזל. המטרה היא שבסופו של תהליך הילד יהיה עצמאי, וללא תלות בתרופות”

יוחאי נשוי ואב לשלושה ילדים. הינו המייסד והבעלים של מרכז הקשב והריכוז.
בהכשרתו יוחאי עובד סוציאלי (תואר שני בהצטיינות) ומטפל משפחתי קליני מומחה בקשר בין הורים לילדים ונוער. מוכר בלשכת העובדים הסוציאליים ומטפל מוכר בביטוח לאומי, ומשרד הרווחה.

בנוסף להיותו של יוחאי מנהל מרכז הקשב והריכוז הוא מרצה מומלץ בקריה האקדמית אונו לטיפול בטראומה וחינוך ומוביל כקב”ן במילואים את נושאי הטיפול בהלם קרב ובשטח הלחימה.

למעלה מעשר שנים עוסק בתחום העבודה הסוציאלית בטיפול פרטני,משפחתי ובהנחיית קבוצות. לאחר שנים של חיפוש אחר פתרון טבעי להפרעת הקשב והריכוז עבור עצמו ולקוחותיו, פיתח לפני כ- 6 שנים את שיטת המפה שמביאה הורים וילדים לתוצאות פנומנליות בטיפול בקשב וריכוז.
“בשנים האחרונות אני עוסק במה שאני רואה כשליחות אישית: לטפל, ללוות ולתמוך משפחות הבוחרות בפתרון הטבעי על פני הכדור ותופעות הלוואי הנוראיות שלו”
החזון של יוחאי הוא לשחרר 50,000 ילדים ונערים בשנה מהתלות בכדור ובתרופות הכימיות, ולחיות אורח חיים בריא, עצמאי ומאושר.

יוחאי בעצמו בעל קושי בקשב וריכוז, את שיטת “המפה” לטיפול טבעי בקשב וריכוז פיתח מתוך נסיון אישי.

דילוג לתוכן